Ankieta: Czy wiesz, jak chronić dziecko przed złym dotykiem?

Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Jak chronić dziecko przed złym dotykiem

Member Awatar monala
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-09-18 zobacz kalendarz

Jak chronić dziecko przed złym dotykiem

Do napisania tego wątku zmusiła mnie dzisiejsza wiadomość o kolejnym pobiciu niemowlęcia/ Nie rozumiem takiego bestialstwa. Chętnie bym się rozprawiła z takim tyranem osobiście. Niestety mnie coraz bardziej dotykają wątpliwości dotyczące oddawania dzieci pod opiekę obcych ludzi, a tu coraz częściej słyszy się, że ból zadają najbliżsi. Co wtedy? Dla mnie to naprawdę wstydliwy temat. Nie potrafię o tym rozmawiać z moimi dziećmi. U mnie w domu był zawsze autorytet osoby dorosłej i tak wychowuję moje dzieci. Mają się bezwzględnie słuchać, ale ja zaczynam, powątpiewać w taką metodę wychowawczą. Mimo wszystko ostatni widziana przeze mnie kampania Gadki budzi moje ogromne wątpliwości. Nie chciałabym aby dziecko aż tak darło się w domu... nie zniosłabym odmowy na każdym kroku.

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja myślę, że w przypadku obcych ludzi jest to dużo łatwiejsze - np. zatrudniając nianię można zainstalować kamery, które zarejestrują wszystko, co dzieje się w domu. Nie mam pomysłu na to, co zrobić jeśli biją najbliżsi. Reagować powinni sąsiedzi, bo wątpię, żeby wiele matek było w stanie donieść na partnera na policję (choć tak przecież powinno być).

Co do drugiej części wypowiedzi - radziłabym Ci zmienić nastawienie. Dziecko, które "słucha się bezwzględnie" może któregoś dnia wsiąść z obcym do auta i odjechać w siną dal, bo przecież osoba dorosła kazała tak zrobić, a dorosłych trzeba słuchać. Złoty środek? Rozmawiać, tłumaczyć, wyjaśniać, a nie nakazywać albo wymagać

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Nie mam pomysłu na to, co zrobić jeśli biją najbliżsi. Reagować powinni sąsiedzi, bo wątpię, żeby wiele matek było w stanie donieść na partnera na policję (choć tak przecież powinno być).
    Jeśli nie chcą wzywać policji, to chociaż same powinny chronić dziecko - od tego jest przecież matka. Tylko że to działanie na krótką metę - agresywny facet, któremu nie powie się stop, będzie to powtarzał.

Powinno karać się sąsiadów za znieczulicę wobec dzieci, za ścianą dzieciak jest bity katowany, a ludzie mieszkający obok udają że nie słyszą, stanie się tragedia a oni mówią że słyszeli płacz ale to nie nasza sprawa nie chcemy się wtrącać, jak można tak mówić dla takich ludzi powinna być surowa kara łącznie z pozbawieniem wolności wówczas wiele dzieci uniknęło by brutalnego znęcania rodziców .

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sandra21 Zobacz posta
    Powinno karać się sąsiadów za znieczulicę wobec dzieci, za ścianą dzieciak jest bity katowany, a ludzie mieszkający obok udają że nie słyszą, stanie się tragedia a oni mówią że słyszeli płacz ale to nie nasza sprawa nie chcemy się wtrącać, jak można tak mówić dla takich ludzi powinna być surowa kara łącznie z pozbawieniem wolności wówczas wiele dzieci uniknęło by brutalnego znęcania rodziców .
    Kara to musi być dla tych, co biją. i możliwość ochrony dla kobiet i ich dzieci, które są bite przez agresywnego ojca rodziny. Realnej ochrony - czyli takie rozwiązanie, aby sprawca nie mieszkał z ofiara pod jednym dachem

Ja również nie rozumiem dlaczego ci wszyscy tyrani stosują przemoc wobec dzieciaków. Nie jestem za bezstresowym wychowaniem, ale uważam, że dziecko powinno widzieć w rodzicu zarówno przyjaciela jak i autorytet a nie kogoś kogo należy się notorycznie bać. Przecież obowiązkiem rodzica jest zapewnić swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Zwróć także szczególną uwagę na osoby, które: zasypują dziecko prezentami, upominkami, zapraszają dziecko na wyjazdy, wakacje, poszukują okazji do tego, aby być z nim sam na sam. Bardzo ważnym elementem zapobiegania wykorzystywaniu jest rozmowa z dzieckiem.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    W dzisiejszych czasach chyba jest zdecydowanie trudniej wychowywać dzieci, widzę to po dzieciakach moich kuzynek, które są w różnym wieku. My w czasach młodości nigdy nie mielibyśmy odwagi odzywać się do starszych jak dzisiejsza młodzież, jednak ten autorytet w starszych był i przede wszystkim szacunek do nich. Dzisiaj mam wrażenie, że to są puste słowa dla młodych. I pewnie jakaś wina w nich (rodzicach) leży, ale znam ich doskonale i wiem, że to są na prawdę porządni ludzie, więc się człowiekowi włos na karku jeży jak sobie pomyśli jak ciężko wychować dziecko, aby było.. posłuszne. Nie wiem dziewczyny czy to taki wpływ społeczeństwa, tzn kolegów i koleżanek ze szkoły?
    A co do bicia samych niemowląt, to... nie ma dla mnie żadnego usprawiedliwienia. Takich ludzi powinno się jak najsurowiej karać, przecież te dzieci są zupełnie bezbronne istoty.

Też jestem wyczulona w tym temacie i nie wiem, co zrobić, kiedy zaczną się zielone szkoły, kolonie, wyjazdy ze szkoły, albo nie daj Boże jakieś harcerstwo z nocowaniem poza domem. Mam córkę, więc ministrantem nie będzie, tego chyba bałabym się najbardziej.

Powinno sie karać bardzo surowo za takie przestępstwo jak znęcanie sie nad dzieckiem a przy tym szczególna opieką należy objąć matke wraz z dzieckiem

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów