Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach

Junior Member Awatar mamaKaro
    O mnie
    jestem mamą i mamą będę kolejny raz
    mnie wkurzają czasem moi rodzice, ze nie rozumieją tego, ze teraz dzieci wychowuje sie inaczej niż kiedyś i te wszystkie ich 'rady' nie sa wcielane w życie.
    a ja mam jedno dziecko odchowane, drugie w drodze i myślę, ze wiem co robię, bo mój straszy syn nie sprawia złego wrażenia.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    monika9

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-19 zobacz kalendarz
    Trzeba rozmawiać, stworzyc taka wiez z dzieckiem. Nauczyc go czym jest asertywnosc, mówic o problemach, ale tez przesadnie nie straszyc.

Senior Member Awatar Dorot_ka
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-09 zobacz kalendarz
    Staram się wychować synka tak jak ja chciałabym być wychowana, czyli być bardziej odważna, otwarta na ludzi, nie mówię mu w kółko, że czegoś nie wypada robić. Rozmawiam z nim o uczuciach i jestem czuła dla niego, tak jak moja mama dla mnie Chcę przekazywać mu to co już wiem o świecie i zachowaniach innych. Tłumaczę mu, że ludzie nie przestrzegają zasad, ale on powinien przestrzegać,tak jest np. gdy ktoś nie odpowiada lub nie mówi dzień dobry. Zachęcam go do poznawania świata, uwrażliwiam na piękno natury, uczę szacunku i miłości do zwierząt. Nie uchronię go przed wszystkim, przed złymi doświadczeniami, ale mam nadzieję, że przygotuję go jak najlepiej, również na takie okoliczności. Chciałabym, żeby wyrósł na pewnego się i wartościowego mężczyznę.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mamaKaro Zobacz posta
    mnie wkurzają czasem moi rodzice, ze nie rozumieją tego, ze teraz dzieci wychowuje sie inaczej niż kiedyś i te wszystkie ich 'rady' nie sa wcielane w życie.
    Dzieci wychowuje się inaczej, ale nie zupełnie inaczej. Nie wiem, co masz dokładnie na myśli, ale ja z kolei często odnoszę wrażenie, że wielu rodziców zupełnie nie wychowuje dziś swoich dzieci, a że nie robi tego także szkoła - niestety - to tęsknię do tych dawnych czasów, gdy dzieci były wychowywane według jakichś zasad. Pewne kwestie są ponadczasowe - wiadomo, co to znaczy: osoba dobrze wychowana. Więc nie krytykujmy w czambuł starszego pokolenia, oni przynajmniej wychowywali swoje dzieci - najlepiej, jak potrafili. A dziś mamy poważny problem z ogromną agresją młodzieży, ich pogardą i brakiem szacunku dla innych osób - bo nikt ich nie wychował jak należy.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mamaKaro Zobacz posta
    a ja mam jedno dziecko odchowane, drugie w drodze i myślę, ze wiem co robię, bo mój straszy syn nie sprawia złego wrażenia.
    Słuchajcie, ale co to znaczy wychowywać INACZEJ niż dawniej? Bo ja tego nie rozumiem. Że niby co: kiedyś nie trzymało sie łokci na stole, a dzis wolno? kiedyś uczyło sie ze nie wolno kłamać, a dziś wolno?

To prawda,że z dziećmi trzeba rozmawiać, tłumaczyć. A przy okazji my musimy pamiętać, by nie przekraczać pewnych norm. Czasami nam puszczają nerwy / co nie jest dziwne/, ale nawet w tedy musimy panować nad słowem.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 04-09-15 o 14:37

Wychowanie dziecka to temat rzeka, bo to nie tylko zagrożenia jakie niesie życie, ale też inwestycja w ich przyszłość. Rozwijanie zainteresowań itp. czy ochrona zdrowia, pewna opieka zdrowotna. Dlatego zastanawiam się nad propozycją jest ich kilka, ale dla mnie dostęp do lekarza w każdym momencie jest najważniejszy..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja mam wrażenie, że wielu rodziców nie wychowuje dzieci - nie uczy,, co jest dobre, co złe, jak należy postępować. Po prostu żyją, dając lepszy lub gorszy przykład. Mnóstwo dzieci w wieku szkolnym nie ma pojęcia, jak należy się zachowywać, co niestety ostatnio miałam okazję zaobserwować.

czasami sami mogą nie wiedzieć

Member
    klarkos

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-07 zobacz kalendarz
    Czasami trudno to wszystko ogarnąc, ale tlumaczyć dzieciom trzeba, rozmawiac tez ale i mieć czas dla siebie...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów