Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach

Nie tylko molestowanie jest problemem, są też inne, ale nie da sie przez wszystkim ustrzec dzieciaka. Jeszcze takie małe to można przestraszyć, ale starsze, które przeciez wszystkie rozumy JUŻ pozjadało, to szans nie ma... Rozmowa? Jaka rozmowa? Ciężki wiek, trzeba trzymać kciuki, że sie nic nie stanie(

2. dzieckozakupy.pl
    Zrobić wszystko, żeby dla dziecka być autorytetem, wtedy nam zaufa i uwierzy w te wszystkie gadki, które pomogą mu się rozeznać w tym, co jest dobre a co złe. Teraz jest nadmiar bodźców wszelakich, dorosły się w tym gubi, co dopiero małe dziecko.

jak wychowywać dzieci? na pewnych siebie, asertywnych i odwaznych ludzi. Nie ma sensu unikać trudnych tematów. dziecko musi umieć mówić ze czegos nie chce. No i rozmawiać.. A wogóle to warto z dzieckiem spedzac jak najwięcej czasu.

Member Awatar Annii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-14 zobacz kalendarz
    Ogólnie teraz słyszy się, że trudniej jest w dzisiejszych czasach wychować dzieci niż tych kilkanaście - kilkadziesiąt lat temu

ma się na to po prostu mniej czasu

Czy ja wiem czy mniej czasu? Po prostu jest za dużo rozpraszaczy i ludzie nie potrafia sobie organizować czasu!

Junior Member
    kowalczykela

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-12 zobacz kalendarz
    a z tą organizacją czasu to prawda jest. sama często się na marnowaniu czasu łapię

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamaWika Zobacz posta
    . Mamy slowo-haslo. Gdy dzwonimy do siebie z wakacji, zawsze moze to powiedzec.
    A efekty naszych rozmow-moj syn w wieku 4 lat na wakacjach u babci. Mama do mnie dzwoni,ze Wiktor siedzi w wannie i nie pozwala sie umyc, bo ja tłumaczyłam,ze tylko tata i mama moga. Musiałam przez telefon doprecyzowac,ze jak nie ma rodzicow, moze babcia..
    Świetny pomysł z tym hasłem. My rzadko zostawiamy gdzieś dzieci same, ale przecież takla sytuacja zawsze moze sie zdarzyć. Ja sie boję rozmawiać z dzieckiem o takich rzeczach, zeby go nie wystarczyć. Ale ostatnio mój 8-latek był na boisku (ze mną) i grał w piłkę z jakimś chłopcem. POtem spytał, czy moze go zaprosic do domu. Powiedziałam, ze tak, ale zeby ten chłopiec zadzwonił do swojej mamy i spytał czy moze iść. Chłopiec nie miał telefonu, nie znał numeru na pamięć, wiec nie wzięliśmy go ze sobą. Ale był to fajny pretekst do rozmowy z moim dzieckiem. Wytłumaczyłam synkowi, ze nie chciałabym, zeby on w takiej sytuacji poszedł do jakiegoś obcego domu sam, bez mojej wiedzy. Bo my nie zamierzaliśmy oczywiscie zrobić nic złego temu chłopcu, ale nigdy nie wiadomo, do jakiego domu sie trafi. Myślę - mam nadzieję - że zrozumiał.

Przyjrzę się

Przede wszystkim dużo rozmawiac z dzieckiem. Nauczyć je asertywności. . Wiem że fajnie przedstawione jest wychowanie dziecka, sposób na to by dziecko było szczęsliwe.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów