Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wychowanie dzieci w dzisiejszych czasach

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    a ja mimo wszystko, czasem mam takie myśli, że teoretycznie zrobilam wszytsko, by dziecko ochronic, wiem, że on ma do mnie zaufanie, wiem, że wie, co innym wolno, a czego nie, jak reagować, ale nie wiem jak sie zachowa w sytuacji, gdy bedzie sparaliżowany strachem, gdyby rzeczywiście musiał te wiedze wykorzystać. I obym nigdy nie musiala sie przekonać...

2. dzieckozakupy.pl
    Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami, z dziećmi trzeba jak najwięcej rozmawiać, ale też uważnie SŁUCHAĆ! Bo niestety czasem tylko my mówimy, a dziecko wysłucha i jest ok. Ważne jest, by zadawało też pytania. Czasem dziecku jest łatwiej rozmawiać z ciocią lub babcią, a czasem jest to wujek lub dziadek. Ważne jest by poruszać te trudne tematy nawet z małymi dziećmi, ale stosownie do ich wieku.
    Allplayer Najlepszy Jest!

Dziecko musi nauczyć się odróżniać złe zachowania od dobrych... Czytałam sporo wypowiedzi w innych wątkach o molestowaniu i jak się okazuje większość ofiar zdała sobie sprawę z tego, że były molestowane dopiero w wieku dorosłym. Jako dziecko traktowały takie zachowania jako zabawę albo coś w czym nie ma nic nie dobrego. Większość rodzin chyba unika takich trudnych tematów...

Member Awatar fioletowa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-25 zobacz kalendarz
    My z dzieckiem dużo rozmawiamy, ale pomału wchodzimy w etap, że "koleżanka w przedszkolu powiedziała" i podpuszczania jednego dziecka przez drugie do złego zachowania i zaczynam się bać, co będzie w szkole, skoro już teraz w przedszkolu mamy problem z tym, że córka jest bardzo podatna na wpływ 1 koleżanki. Co tamta powie, to nasza zrobi. Na nic zdaje się tłumaczenie, że "trzeba być sobą, że nie musi robić tego, o co ją prosi koleżanka zwłaszcza jak tego nie chce itp itd. Tłumaczenie córki jest takie, że ona nie wie co, ale coś ją przyciąga do tamtej dziewczynki
    I bądź tu rodzicu mądry.. Może macie jakieś pomysły co zrobić w takiej sytuacji?
    Dodam, że na razie są to "niegroźne" zachowania, ale chodzi mi o sam fakt, jak wytłumaczyć dziecku, że nie powinno być aż tak podatne na inne dziecko.

To trudne zadanie, zwłaszcza jak córce zależy na tej koleżance. Być może jest dla niej autorytetem. Grunt to dużo rozmawiać o tym, by nie robiła czegoś, czego nie chce i co jest niezgodne z zasadami, okazać zrozumienie.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Ja kiedys mojemu synowi (tez miał etap uległości) powiedzialam, zobacz Adaś (tak umownie) ma ciemne włosy, ty jasne, on ma mame Ewe i tate Jana, twoi rodzice maja inaczej na imie, on mieszka tam, ty tu, a przedewszystkim on jest Adasiem, a ty Wiktorem, roznicie sie, wiec czemu macie robic to samo? kazdy ma prawo lubic i robic, co innego. A poza tym w czym ty jestes gorszy, ze to ty masz sluchac? przeciez tez choc raz mozesz rozkazywac i zobaczymy, czy Adam cie poslucha. Pewnie nie, bo on wie, ze ma prawo do wlasnego zdania. A potem jeszcze tyrada, czy gdyby mu kazal do klatki z groznym psem wejsc, albo trucizne wypic, to by posluchal i ze skoro tak kolegow slucha, to mnie tez ma, bo jest mi przykro, ze jednak kumple sa wazniejsi. Nie poskutkowalo od razu, ale kilka razy takie teksty i problem zniknal. Z kolega tez sobie porozmawialam,ze jesli szuka sobie niewolnika, to niech pogada z rodzicami, moze mu beda sluzyc, a jak nie przestanie, to juz wiecej sie nie spotkaja.
    Chyba kazde dziecko, nawet te z silnym charakterem maja taki etap fascynacji innymi.

Bardzo ważne jest to, że Twój syn ma do Ciebie zaufanie i mówi Ci o wszystkich sytuacjach. Dzięki temu masz wpływ na to co dzieje i możesz mu zawsze wytłumaczyć i porozmawiać o tym, że takie zachowanie jest złe.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Karolina Kowaleczko

Mieszka w
    Kobyłka, Poland
    Tak zaufanie przede wszystkim, bo dziecko musi czuc sie bezpiecznie. Czesto rodzice nie potrafia rozmawiac na tematy typu intymnosc czy przemoc seksulana, uwazaja,ze nie dotyczy to ich dziecka. A powinni sie zainteresowac bo nigdy nie wiemy co sie wydarzy i dziecko powinno byc edukowane od malego kiedy przekraczane sa granice jego intymnosci

Member
    Pati1985

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-12-27 zobacz kalendarz
    a ja się zastanawiam, czy jak ja byłam "mała" to też tego robactwa było tyle, czy poprostu teraz ludzie są bardziej świadomi zagrożeń ?

Zgadzam sie z moimi poprzedniczkami Trzeba rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać,tłumaczyć dziecku co jest dobre a co złe.Jeśli chodzi o internet wiemm ,że można zablokować niektóre strony o nieprzyzwoitej treści.Poczytaj więcej na ten temat. Mój syn jest jeszcze malutki,ma 1,5 roku ale juz się zastanawiam jak to będzie jak całkiem podrośnie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów