Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Jak korygować wady postawy u dziecka?

Jak korygować wady postawy u dziecka?

Jak można w domu zadbać o korekcję wad postawy u dziecka?
    Może znacie jakieś ćwiczenia, jakie warto wykonywać albo podrzucicie inne sposoby?

2. dzieckozakupy.pl
    Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby lekarz ortopeda pokazał jakie konkretnie ćwiczenia będą najlepsze na daną wadę postawy, jaką ma nasze dziecko.
    Poza tym warto sobie ułatwić sprawę dbania o właściwą postawę poprzez ćwiczenia z takimi przyrządami, Mam na myśli chociażby piłki czy poduszkę sensoryczną. Wtedy to bardziej forma zabawy, atrakcyjna dla dziecka.

Moje dziecko się garbi. Nie bardzo wiem jak temu przeciwdziałać, ale z uwagą dobraliśmy mu plecak kierując sie radami stąd: https://zdrowie.enel.pl/artykul/wady...ak-dla-dziecka Pilnujemy prawidłowej postawy przy biurku, ale realia są takie, że nie da się tego kontrolować non stop. Druga kwestia to sporty. Zapisaliśmy go na basen. Są ćwiczenia na proste plecy (czytałam o nich) ale nie wiem czy udałoby mi się przekonać dziecko do nich. Prawda jest taka, że najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalista, on da konkretne zalecenia co i jak stosować.

można też malucha zapisać na zajęcia korekcyjne gdzie pod okiem fachowców będzie ćwiczył, dostaje się też zestaw ćwiczeń do domu

też mi się że zajęcia korekcyjne są dobrym pomysłem, ćwiczenia są wtedy dopasowane do dzieci, poza tym aktywność fizyczna ogółem, ale też bez przesady bo przy zaawansowanej wadzie postawy takie przeciążenie może wywołać odwrotny wynik, spacery, krótka gra w piłkę lub coś takiego
    "Zanim się ożeniłem, miałem przygotowanych sześć różnych teorii na temat wychowywania dzieci. Teraz mam sześcioro dzieci i żadnej teorii." John Wilmot

właśnie dlatego najlepiej skonsultować to najpierw z ortopedą i fizjoterapeutą

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez elwira25 Zobacz posta
    Jak można w domu zadbać o korekcję wad postawy u dziecka?
    Może znacie jakieś ćwiczenia, jakie warto wykonywać albo podrzucicie inne sposoby?
    Na pewno zawsze sprawdzaja się cwiczenia stóp, bo wady postaci zaczynają sie od stóp (łapanie chusteczek paluszkami, chodzenie boso itd), ale również kontrola, czy dziecko prosto siedzi, czy sie nie garbi. To raczej nie cwiczenia, ale obserwacja i profilaktyka, bo jak już jest problem, to rzeczywiście musi się wypowiedzieć lekarz.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Dawniej były takie pajączki co się dzieciom zakładało na plecy, ale w sumie dawno tego nie widziałam już to nie wiem czy wycofali czy po prostu mi się w oczy nnie rzuciło. Można zapytać w sklepach z takim sprzętem rehabilitacyjnym albo nawet lekarza rodzinnego, powinien wiedzieć.

kojarzę było coś takiego No ciekawe czy można jeszcze kupić takiego pajączka

Junior Member
    wichurka

O mnie
    Jestem mamą Nadii i Izabeli
    Ja bym nie wymyślała ćwiczeń na których sie nie znam tylko poszła do fizjoterapeuty albo chociaż lekarza rodzinnego, przede wszystkim żeby nie zaszkodzić jakimiś ćwiczeniami które nie nadają się dla danego typu postawy. Nie znam się ale zawsze wolę sie zapyta,ć kogoś kto się zna.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów