Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Niewidzialna

Junior Member
    sciolkowska

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-30 zobacz kalendarz

Niewidzialna

W ciągu jednego dnia w 3 miejscach udano, że nie widać mojego ciążowego brzuszka, a ja stałam się prawie nie widzialna chyba nawet jakbym nago była też nikt by nagle nie zwrócił na mnie uwagi. Nie jestem we wczesnej ciąży tylko w 35 tygodniu także brzuszek mam spory już i widoczny z daleka. Pewnego pieknego dnia musiałam sie udać do sąsiedniej miejscowości do przychodni diabetologicznej (Cukrzyca ciężarnej), a przy okazji chciałam załatwić opłaty na poczcie. Problem z moją niewidzialnością zaczął się już w busie. Była to poranna godzina w związku z tym sporo młodzieży jechało do szkół bus były pełny, a przede mną 25 km podroży. Dzieciaki rzuciły się do BUSa nawet nie próbowałam się przepychać wsiadałam w zasadzie ostatnia licząc, że ktoś ustapi mi miejsca, niestety sie pomyliłam nagle dzieciaki powyciagały tablety, smartfony, nagle zaczęły słuchać muzyki. Kierowca popatrzył na mój stan i poprosił dzieciarnie o ustapienie miejsca dla ciężarnej. wtedy uslyszałam co mnie wręcz zdziwiło i zaszokowało " CIĄŻA TO NIE CHOROBA, A JAK JEJ NIE PASI TO NIECH JEDZIE NASTĘPNYM" powiedziała to o dziwo dziewczyna około 17-18 lat odpowiedziałam jej tylko krótko, że mam nadzieję że jej też ktoś tak powie jak ona będzie w ciąży. Całą drogę stałam niestety w ścisku strasznym bo na każdym przystanku wsiadali ludzie, a młodzież szczęśliwa zajmowała miejsca siedzące jeszcze musiałam wysłuchiwać komentarzy, kolejna sytuacja miała miejsce na poczcie gdzie kolejka była spora. Pani z okienka widząc, że jestem w mocno zaawansowanej ciąży poprosiła mnie do okienka bez kolejki, a ludzie myślałam że mnie zjedzą żywcem wręcz komentarze typu " KAŻDY MOŻE UDAWAC ŻE JEST W CIĄŻY", "MYSLI ŻE JAK ZASZŁA W CIĄŻĘ TO JEJ WSZYSCY BĘDĄ USTĘPOWAĆ"," KAŻDY CZEKA , A TAKA PRZYJDZIE I BEZ KOLEJKI JĄ OBSŁUGUJĄ" miałam ochotę przepraszać, że jestem w ciąży wręcz i stanąc na końcu kolejki aby stasze panie mogły odebrać swoje rentki i emeryturki... Kolejna sytuacja miała mijsce w przychodni. Weszłam grzecznie usiadłam sobie w poczekalni bo miałam jeszcze kilkanaście minut do wizyty zapytałam, która godzina teraz weszła i nawet nie zamierzała nikomu wciskac się w kolejkę bo jestem w ciąży. Osoba która miała być przede mną zaczęła się spóźniac więc lekarz poprosił mnie do gabinetu. Nagle wpadła spóźnialska starsza pani i z wielkimi pretensjam,i że jak to ,ona była na tą godzinę umówiona ona czekac nie będzie. Lekarz powiedział że pacjentki w ciąży przyjmuje poza kolejnością, a babsko wstrętne oczywiście, że ona się nie zgadza ona czekać nie będzie bo ona była umówiona na tą i tą godzinę a jej się autobus spóźnił a ja " JAK SE ZROBIŁAM BACHORA TO MOGĘ TEŻ SE POCZEKAĆ " i wepchnęła się wręcz do gabinetu ,ustąpiłam furiatce, Lekarz potem mnie przepraszał, ale przecież to nie jego wina jest. Niestety te co kiedyś były same w ciaży zapomniały jak to jest , że cieżarnej wcale nie jest lekko szczególnie w ostatnich tygodniach, kiedy boli kręgoslup, kiedy puchną nogi, łapią skurcze w łydki, a młode jeszcze nie wiedzą co je czeka i ze ciąża nie jest wcale takim cudnym stanem jak pokazują to w filmach i serialach

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Samo życie, niestety
    i ten powszechny brak życzliwości...

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Przykre strasznie.... Pocieszające jest jednak to, że i kierowca, i urzędniczka na poczcie, i lekarz prosili jednak bez kolejki...

Ech, no niestety. Nasze polskie społeczeństwo...

Ciężarne były, są i będą niewidzialne i traktowane nieprzychylnie przez społeczeństwo i bezsensowne jest myślenie, że to się kiedyś zmieni, bo się nie zmieni. Oczywiście są wyjątki, które podchodzą z większą życzliwością do drugiego człowieka, ale to są tylko nieliczni, których można policzyć na palcach jednej ręki.

Dokładnie kobietki, ech, to wszystko jest straszne, ale musimy się uzbroić w cierpliwość, i być cholernie silne, niestety nie zakładać z góry, że ktokolwiek da nam kiedykolwiek i gdziekolwiek jakąś taryfę ulgową, bo tak się nie stanie. Ani mojej babci ani mojej mamie nikt nie ustępował nigdzie miejsca, boleją nad tym do dzisiaj, no ale taki mamy świat, a może takie polskie społeczeństwo. Smutne to, ale bądźmy silne i walczmy o swoje.

Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Przykre strasznie.... Pocieszające jest jednak to, że i kierowca, i urzędniczka na poczcie, i lekarz prosili jednak bez kolejki...
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... w kolejkach ipt , tramwajach , nie wiem , ludzie , być może na codzień kulturalni , zamieniają się w krwiozeercze bestie , walczące o te swoje miejsca , jakby oczekanie 5 min dłużej zbawiło ich od cierpień , należałło się.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez EkoTerri78 Zobacz posta
    Dokładnie kobietki, ech, to wszystko jest straszne, ale musimy się uzbroić w cierpliwość, i być cholernie silne, niestety nie zakładać z góry, że ktokolwiek da nam kiedykolwiek i gdziekolwiek jakąś taryfę ulgową, bo tak się nie stanie. Ani mojej babci ani mojej mamie nikt nie ustępował nigdzie miejsca, boleją nad tym do dzisiaj, no ale taki mamy świat, a może takie polskie społeczeństwo. Smutne to, ale bądźmy silne i walczmy o swoje.
    Ja nie wiem , czy tak naprawdę było zawsze?? Za komuny była osobna kolejka dla dzieci , starcow i.. kobiet w ciąży wlaśnie! Ponoć co sprytniejsze wypychały brzuch poduszką. Silne... tak , musimy być silne , ale mnie czasami cholera bierze na to społeczeństwo!!!

Junior Member
    julk09

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-06 zobacz kalendarz
    jak to świadczy o rodzicach jak nie potrafią nauczyć dzieci że powinno się ustępować miejsca starszym i dziewczyną w ciązy

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Smutne i przygnębiające są takie sytuacje, gdzie każdy wilkiem patrzy na ciężarną. Straszny jest ten brak życzliwości a nawet kultury - bo tak na prawdę każdy może się znaleźć w sytuacji, gdy będzie potrzebował pomocy ze strony innych, nie trzeba do tego być w ciąży.
    Pocieszający jest fakt, że trafiły się i dobre osoby - kierowca, pani z okienka czy lekarz. Oby więcej takich ludzi bo ktoś musi dawać dobry przykład, może przynajmniej młodzież się czegoś nauczy bo babuleńki są niereformowalne, niestety.
    I mam nadzieję, że uda mi się wbić tym moim dzieciakom chociaż odrobinę szacunku i kultury do ludzi i będą potrafiły wykazać się większą empatią niż to całe "towarzystwo". Dobre i to na początek

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów