Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

brak miesiączki pomimo typowych objawów

Junior Member Awatar FreakMika
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-08-28 zobacz kalendarz

brak miesiączki pomimo typowych objawów

Cześć dziewczyny.
    Od razu przejdę do sedna. Okres spóźniania się prawie tydzień, pomimo, że miałam już objawy wskazujące na jego nadejście w planowanym czasie. Zawsze to samo- lekkie pogorszenie cery, delikatne przybranie na wadze, powiększone, nabrzmiałe i nieco bolesne piersi, nawet lekkie przeczyszczenie na dzień przed krwawieniem... do tego towarzyszą mi bóle w podbrzuszu- w okolicach spodziewanej miesiączki dość dokuczliwe, teraz lżejsze, tylko czasami o sobie przypominające. Póki co nie jestem w stanie zrobić testu, dlatego, że wyjechaliśmy z moim ukochanym na święta do jego rodziny- na wieś. Najbliższe miasto 12 km stad, żadnej apteki bliżej, a nie chce robić zamieszania prosząc o zawiezienie, bo od razu trzeba będzie się spowiadać po co, na co, dla czego itd...
    Z racji, że jakoś specjalnie nie planujemy jeszcze dziecka, polegamy na kalendarzyku małżeńskim (dni płodne plus 1 dzień przed i po płodnych są dla nas czasem abstynencji), który od 2ch lat nas nie zawiódł. Cykle mam regularne, owszem zdarzało się, że czasem okres się spóźnił (max do 7 dni) ale objawy jak powyżej pojawiały się standardowo zaraz przed krwawieniem, nigdy wcześniej. Do tego doszły delikatne mdłości (póki co zanotowane 3 razy)
    Zanim wrócimy do siebie minie jeszcze kilka dni, na wszelki wpadek nie piję żadnego alkoholu. Chciałam Was zapytać, czy ciąża w tym wypadku to duże prawdopodobieństwo? Chciałabym wiedzieć czego powinnam się bardziej spodziewać. Zawsze, gdy okres nie pojawia się na czas, to zaczynam się cieszyć, że może to ciąża, teraz staram się opanować tą swoją euforię, ale jest mi coraz trudniej. W końcu nie planowana nie znaczy nie chciana
    Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź
    Przy okazji spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    powiem Ci tak moja droga jak kiedyś mi powiedziała Ginekolog... coś takiego jak dni niepłodne nie istnieje! Są dni w których jest mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ale nie ma dni niepłodnych, tak samo jak i metoda zabezpieczenia, że "facet nie kończy w środku". Jeżeli nie planujecie dzieciątka no to życzę, żeby to nie była ciąża. Jak na razie z tego co piszesz to wskazuje, że jesteś w ciąży. Ale nic przesądzonego, ginekologiem nie jestem...
    Zdrowych i wesołych świąt Wam życzę! No i koniecznie daj znać jak zrobisz test!!!

Mój Kubuś powstał w "dni niepłodne" po roku bezowocnych starań... dzięki temu jestem najszczęśliwszą mamą na świecie

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Cytat Zamieszczone przez FreakMika Zobacz posta
    Cześć dziewczyny.
    Od razu przejdę do sedna. Okres spóźniania się prawie tydzień, pomimo, że miałam już objawy wskazujące na jego nadejście w planowanym czasie. Zawsze to samo- lekkie pogorszenie cery, delikatne przybranie na wadze, powiększone, nabrzmiałe i nieco bolesne piersi, nawet lekkie przeczyszczenie na dzień przed krwawieniem... do tego towarzyszą mi bóle w podbrzuszu- w okolicach spodziewanej miesiączki dość dokuczliwe, teraz lżejsze, tylko czasami o sobie przypominające.
    Ja miałam takie objawy właśnie po zajściu w ciążę, zaraz na samym początku. ale czy to ciąża, musi sprawdzić lekarz albo koniecznie zrób test, po tygodniu od planowanej miesiączki powinien być prawidłowy wynik.

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta
    powiem Ci tak moja droga jak kiedyś mi powiedziała Ginekolog... coś takiego jak dni niepłodne nie istnieje! Są dni w których jest mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę ale nie ma dni niepłodnych, tak samo jak i metoda zabezpieczenia, że "facet nie kończy w środku". Jeżeli nie planujecie dzieciątka no to życzę, żeby to nie była ciąża. Jak na razie z tego co piszesz to wskazuje, że jesteś w ciąży. Ale nic przesądzonego, ginekologiem nie jestem...
    Zdrowych i wesołych świąt Wam życzę! No i koniecznie daj znać jak zrobisz test!!!

Mój Kubuś powstał w "dni niepłodne" po roku bezowocnych starań... dzięki temu jestem najszczęśliwszą mamą na świecie
    Oczywiście, że dni niepłodne istnieją!

Cyt.: "W cyklu menstruacyjnym kobiety są dni płodne (kiedy z pęcherzyka Graffa uwolniona zostaje komórka jajowa) i to jest mniej więcej w 14 dniu licząc od pierwszego dnia miesiączki. Po kilku dniach (3-4) komórka jajowa jeśli jest niezapłodniona to obumiera i wtedy są dni niepłodne, bo nie ma co zapłodnić, następna komórka jajowa będzie uwolniona dopiero po następnym krwawieniu."

Tak więc mój ginekolog potwierdził tę teorię Nie można zapłodnić obumarłej komórki... tak więc, jeżeli cykle są równe, to kalendarzyk się sprawdza, ale wystarczy mała obsuwka i już na pewno nie zadziała

FreakMika - ja miałam tak samo na początku ciąży Po powrocie zrób test i daj znać
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Bylismy dziś na małej wycieczce i przypadkowo znalazłam otwatrą aptekę. Kupiłam test, zrobiłam i... przez najbliższe 9 miesięcy mam urlop od okresu

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Bylismy dziś na małej wycieczce i przypadkowo znalazłam otwatrą aptekę. Kupiłam test, zrobiłam i... przez najbliższe 9 miesięcy mam urlop od okresu
    Nie zostaje nic innego jak tylko pogratulować
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.

No to macie super prezent na święta.
    Gratuluję.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Gratulacje!

A takie objawy jak opisywałaś na początku, miałam i ja. Też czekałam na okres, jak co miesiąc i w życiu mi do głowy nie przyszło,że się nie pojawi.

Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta

Jest cos takiego jak "podwojna owulacja" w cyklu kobieta ma 2 jajeczkowania. A przesuniecie owulacji tez isntenieje przez wiele czynnikow. Owulacje monza miec nawet w dzien ierwszego krwawienia miesiaczkowego. Wiec sa dni plodne i nie plodne a aby kobieta wiedziala kiedy sa na 100% musialaby co mies miec monitoring cyklu u gin...

FreakMika
    Gratuluje prezentu Swiatecznego!

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Dziękuje za gratulacje teraz, gdy powoli minie ten świąteczny szał, wybiorę się do lekarza, aby ustalić który to tydzień i czy wszystko jest tak, jak powinno być. Mam ogromną nadzieję, że obędzie się bez kłopotów i komplikacji.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów