Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

ćwiczenia w I trymestrze

ćwiczenia w I trymestrze

jakie ćwiczenia moge wykonywać na początku ciązy i do którego momentu ciązy mogę ćwiczyć?

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar krystyna.prost
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-01 zobacz kalendarz
    Wszystko zależy od Twojego stanu zdrowia. Pierwsze co powinnaś zrobić to poradzić się lekarza. Lepiej nie zaszkodzić ciąży, żeby później nie żałować. Czasami nawet ćwiczenia rozciągające mogą zaszkodzić.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    SŁusznie, najpierw spytaj lekarza, potem - jeśli pozwoli - mozesz zapisać sie na jogę i gimnastykę dla cieżarówek. A w domu mozesz robić kocie grzbiety, mozesz jeżdzic na rowerze stacjionarnym, pływać, uprawiać nordick walking.

ja do 3 miesiąca chodziła na Jogę na Dębnikach, bardzo dobrze się po niej czułam, potem juz zrezygnowałam i ćwiczyłam sobie w domu. ale trudniejszy trening wysiłkkowy tez na początku można stosować, choć wiadomo, najlepiej do lekarza z tym iść

Mieszka w
    Warszawa
    pierwszy trymestr jest bezpieczny jeśli nie masz problemów z ciaza i jeśli cwiczyłaś wcześniej, to możesz kontynuować aktywność. Gorzej, jesli wcześniej sie nie ruszałaś - musisz wtedy zaczynac powoli i ostrożnie

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Basen jest dobry na wszystko

Junior Member Awatar Mama_z_powolania
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-09 zobacz kalendarz
    ja też polecam przede wszystkim basen i gimnastykę dla kobiet w ciąży
    Można też znaleźć na youtubie gotowe zestawy ćiwczeń na pierwszy trymestr.
    Zapraszam na mojego bloga dla kobiet w ciąży i Mam: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Warszawa
    Najwazniejsze, zeby nie zaczynać NAGLE ćwiczyć, jeśli przed ciażą nic się nie robiło. To moze być niebezpieczne

Senior Member
    Trepek1

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-23 zobacz kalendarz
    Myślę ,że to zależy od zaleceń Twojego lekarza ginekologa. Ja ćwiczyłam długo, ale faktycznie nie można robić gwałtownych ruchów. Chociaż ja zauważyłam że zaczynam się nadmiernie pocić w okolicach pach i było to dla mnie krępujące. Bałam się że w trakcie porodu to będzie po prostu masakra i nie będę mogła spokojnie urodzić. Zdecydowałam się na proste leczenie tej nadpotliwości i faktycznie przyniosło to rezultaty. Ogólnie pocenie się jest zdrowe ale nadpotliwość jest bardzo krępująca i nawet nie wskazana, dlatego bardzo mi to pomogło.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 07-03-17 o 12:23

Junior Member
    labka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-07 zobacz kalendarz
    mnie lekarz doradzil chodzic regularnie na basen, tylko raczej spokojnie plywac, oczywiscie pierwsze co przyszlo mi na mysle, to infekcje intymne, ktore zwykle lapalam po basenie...jednak lekarz zapewnil ze przy odpowiedniej higienie intymnej i stosowaniu probiotykow infekcje mi nie groza! i rzeczywiscie tak bylo dbalam o higiene i zzywalam probiotyku, ktore sa polecane ciezarnym (i nie tylko) i zadnej infekcji po basenie nie zlapalam!!
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 07-03-17 o 12:23

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów