Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Czego nie jeść

Junior Member
    MonikaDu

O mnie
    Będę tatą 2016-09-16 zobacz kalendarz

Czego nie jeść

Witam!
    Czego nie należy jeść w ciąży ?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Hmmm właściwie wszystko mozna jeść. Wazne, by dieta była zdrowa i zbilansowana, czyli róźnorodna. Piszemy o tym dużo w magazynie m jak mama, zajrzyj -w każdym numerze jest coś na temat diety. Unikac należy potraw, które sprzyjaja tyciu (tłuszcze, puste kalorie), takich, które mogą zaszkodzić (grzyby jeśli nie są sprawdzone, tatar, jeśli mięso nie jest przebadane itd), oczywiscie alkohol;. Ale reszta - o ile zdrowa i świeza - to jedz!

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Hmmm właściwie wszystko mozna jeść. Wazne, by dieta była zdrowa i zbilansowana, czyli róźnorodna. Piszemy o tym dużo w magazynie m jak mama, zajrzyj -w każdym numerze jest coś na temat diety. Unikac należy potraw, które sprzyjaja tyciu (tłuszcze, puste kalorie), takich, które mogą zaszkodzić (grzyby jeśli nie są sprawdzone, tatar, jeśli mięso nie jest przebadane itd), oczywiscie alkohol;. Ale reszta - o ile zdrowa i świeza - to jedz!
    Tatara nie można tylko jeśli mięso nie jest przebadane??? Nieprzebadanego mięsa to nawet nie będąc w ciązy nie wolno jeść a w ciąży NIE WOLNO jeść surowego mięsa ani surowych ryb. Jak już się coś pisze, to proszę chociaż o odrobinę wiedzy. Wiem, że różne są opinie co do różnych rzeczy ale to już przesada.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Masz rację, tatara lepiej nie jeść
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 03-11-16 o 11:58

Chciałam wypełnić ankietę, ale już się nie da A co do żywienia też czytałam w różnych źródłach, że oprócz alkoholu, narkotyków, papierosów etc. można jeść wszystko. Tylko warto uważać na surowe rzeczy np. sushi, czy właśnie tatar, bo mogą nam sprzedać jakiś pasażerów na gapę, a nawet toksoplazmozę. Jest to dosyć mało prawdopodobne, ale mimo wszystko lepiej się wstrzymać. No chyba że macie 100% pewność co do źródła danej żywności. Po za tym mam wrażenie że organizm naprawdę daje sygnały co potrzebuje. Ja odkąd jestem w ciąży jem zdecydowanie więcej nabiału i owoców niż zazwyczaj. Po prostu mam ochotę. Natomiast długo nie miałam ochoty na słodkie w ogóle, tylko jak coś na słone. a teraz znowu mogę zjeść ciastko z radością. I co jeszcze odrzuciło mnie od kawy - nie smakuje mi jestem w szoku. Ale za to zaczęłam znowu słodzić herbatę tyle że miodem bo mi bardziej smakuje. I jeszcze jedno nigdy nie czułam takiego głodu jak w ciąży. Dlatego nie mam wyrzutów sumienia i wcale nie liczę każdej kalorii, bo po prostu jestem tak głodna, że niestety ale byle sałatą się nie najem i trudno widocznie tak ma być. Ale żeby nie było wcale nie przytyłam dużo, i wcale jakoś dużo się nie ruszam, więc może to wszystko mi dzidzi zjada haha nie wiem sama Ale staram się robić tak aby nam obu było dobrze

Junior Member
    Selvvia

O mnie
    Jestem mamą i będę po raz kolejny
    Słyszałam, żeby nie jeść surowego mięsa, ryb również. Szkoda, bo jestem miłośniczką sushi. Słyszałam też o ostrych daniach, co o tym sądzicie? Meksykańska kuchnia odpada?

Junior Member
    zelda

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-04 zobacz kalendarz
    Mnie lekarka ostrzegała przed zieloną herbatą, bo podobno źle wpływa na serce płodu, a później dziecka, powoduje spowolnienie jego pracy i może powodować arytmie. Nie wiem, czy to prawda, ale na wszelki wypadek wolę jej nie pić w ciąży.
    Też jestem ciekawa tych ostrych potraw. Raczej nie jestem wielbicielką ostrego, ale niedawno zjadłam kawałek pizzy z papryką chili i zostałam wewnętrznie skopana po tym

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Poczytaj tu - zielona herbata jest czasem odradzana podczas ciąży, ale z zupełnie innego powodu

http://www.mjakmama24.pl/ciaza/dieta...,540_8703.html

Junior Member Awatar Ania123x
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2003-10-10 zobacz kalendarz

Jest kilka rzeczy których nie powinnaś jeść w czasie ciąży, m.in surowego mięsa czy owoców które mogą cię uczulać, warto porzucić też na jakiś czas kawę, a poza tym wszystko z rozsądkiem
    grywalizacja na http://sanitera.pl

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów