Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Czym zastapić biały cukier

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Czym zastapić biały cukier

W najnowszym numerze M jak Mama ( w kioskach do 6 października) podpowiadamy, czym zastąpić biały cukier, analizujemy, co jest najbardziej zdrowe i bezpieczne dla kobiet w ciąży: cukier kokosowy, erytrol, stewia, melasa....
    Jak sądzicie, czy można się obejść bez cukru? Czy ograniczanie go na co dzień? Czy słodzicie herbatę, kawę?

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Sasanka75

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-21 zobacz kalendarz
    Ja już od lat nie słodzę kawy i herbaty, staram się ograniczać cukier, ale sa sytuacje, gdzie chyba się nie da, zamienników nie stosuję, może rzeczywiście warto je poznać

Podobno świetna jest stewia, czy któraś ją stosuje?

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Od ponad 2 lat nieuzywam cukru wiec i dzieci w domu też
    Używamy stewii (naturalnej 0kcal albo roślinki) - do wszystkiego łacznie z pieczeniem ciast

W przypadku Stewii należy uważać co sie kupuje - naturalna stewia ma tylko glikolizy i erytrol - ma 0 kcal. Wszystkie "Stewie" które maja kcal i coś wiecej w skłądzie są słodzikami chemicznymi.
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta
    W przypadku Stewii należy uważać co sie kupuje - naturalna stewia ma tylko glikolizy i erytrol - ma 0 kcal. Wszystkie "Stewie" które maja kcal i coś wiecej w skłądzie są słodzikami chemicznymi.
    Da sie to jakoś wyczytać na etykietach? I czy ta stewia jest tak samo słodka jak cukier, czy mniej lub więcej?

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    Da sie to jakoś wyczytać na etykietach? I czy ta stewia jest tak samo słodka jak cukier, czy mniej lub więcej?
    Da się Normalnie to pisze w skłądzie - i wtedy też jest włąśnie w wartosćiach odżywczych, ze ma 0kcal.
    Stewia jest słodsza od cukru.
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta
    Bardzo ważna uwaga co do stewii właśnie.

A my w domu oduczyliśmy się w ogóle słodzić. W razie napadu gości mamy w pogotowiu ciukier brązowy - stewia ma bardzo specyficzny smak - nie każdemu odpowiada.

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Korzystam ze stewii codziennie od kilku lat i już całkowicie odstawiłam cukier - stewią słodzę głównie herbatę i kawę. Zgadzam się z poprzedniczkami, że na rynku są produkty lepsze i gorsze, dlatego należy uważać co się kupuje - zasada jest taka, że im coś jest tańsze, tym zazwyczaj gorsze. Co do smaku stewii, to rzeczywiście nie wszystkim odpowiada - próbowałam namówić mamę, ale w ogóle jej nie smakowała.
    www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa

Niestety, ale nie mogę się zgodzić, że jest to zasada, że im coś jest tańsze, tym zazwyczaj gorsze. W dzisiejszym świecie opartym na dominacji kapitałowej wielkie koncerny potrafią wpompować więcej $$ w reklamę, a zarazem obniżać jakość wyrobu w procesie produkcji. Tworząc markę, żądają więcej pieniędzy od konsumentów, za niższą jakość. Dlatego mleko z polskiej mleczarni o słabym szyldzie nieraz jest zdrowsze niż te z reklamy.
    Co do słodzenia - od lat stosuję naprzemiennie cukier biały i brązowy, wszystko w rozsądnych ilościach, ale nie jestem zwolenniczką eliminowania go, sorry.

Senior Member
    neira88

O mnie
    Mama cudownego syna :)
    ksylitol

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów