Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Intuicja-Chłopiec czy dziewczynka

Intuicja-Chłopiec czy dziewczynka

Hej obecne i przyszłe mamy
    Jak było z Waszą intuicją jeśli chodzi o płeć dziecka? Nie zawiodła Was?
    Ja na prawdę nie czułam nic, chociaż wszystkie koleżanki i rodzina miały już swój typ. Dopiero po pewnym czasie zauważyłam, że mówię do brzucha jak do dziewczynki i wtedy mój chłopak zaczął próbować przekonywać mnie, że to na pewno będzie chłopiec, zresztą jak większość koleżanek. Babcia i moja najlepsza przyjaciółka, a teraz matka chrzestna mojego dziecka, mówiły, że dziewczynka. Mój dzidziuś długo chciał zostać "anonimowy" i dopiero w 7 miesiącu pozwolił nam dowyiedzieć, że jest dziewczynką... Za to np moja mama będąc ze mną w ciąży była przekonana, że to chłopiec, a z moim bratem, że to będzie dziewczynka. Teraz każdy kto zna mnie i mojego brata śmieje się, że miało to wpływ na nasze charaktery. Ja-silna, mało kobieca i z typowo męskim poczuciem humoru. Brat-wstydliwy, nie śmiały i zamknięty w sobie.
    Opowiadajcie jak ti było u Was, bardzo jestem ciekawa

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    juz jako mała dziewczynka bawiłam się, że jestem mamą synka. i kiedy zaszłam w ciążę, nie chciałam znać płci, mimo to naprawde byłam w 100% pewna, ze to chłopiec. mowiłam jak do synka, myslalam jak o synku, choc oczywiscie wyprawke kupowalam unisex. Jakos nawet z radosci nie skakałam, ze to chłopiec, bo było to dla mnie oczywiste. Druga ciąza-tu juz miałam mniejsza pewnosc, najpierw w ogole sie cieszyłam, że w koncu sie udało. potem hmm, moze nie tyle serce chciało synka, ile rozum, bo tak sobie gdzies ubzdurałam, że jak juz jeden jest, to niech ma drugiego do towarzystwa. Ale tej pewnosci nie miałam. Chłopiec miał być Igor, dziewczynka Zosia i do brzucha mówiłam Igosia albo Zosigo. W koncu sie okazało, że ani Zosia, ani Igor, tylko Nadia Ale tak mniej wiecej od polowy ciąży juz byłam prawie (choc nie jak za pierwszym razem) pewna, ze to kobietka. Nie wiem, czemu. Moze dlatego,ze zupelnie inaczej ta ciaza wygladala? Moze dlatego, ze porównywałam kuzynki, które maja parki i te ich ciąże z dziewczynkami przypominały moją? Nie wiem. W kazdym razie, płci nie znałam do porodu i kiedy Nadia sie urodziła, musiałam sie upewnić Moj mąż znał płec (lekarz dał mu te informacje w zaklejonej kopercie), gdy kupowalismy wyprawke, wybierał rzeczy unisex. Raz patrze-idzie z recznikiem czerwonym. To ja zla, ze fajnie, bo sie wygadał. Ale on, ze Wiktor miał wozek czerwony i jakos nie uwazałam, ze to kolor dla chłopca, poza tym wczesniej kupił recznik seledynowy i jakos nic nie mówiłam. No i z imieniem troche mi dał do myslenia, bo Igora łyknął bez problemu, a Zosi nie chciał i sie kłócił. To pomyslalam, ze przeciez Igor nie jest imienem w jego stylu, a sie nie kłóci, wiec cos jest na rzeczy, ze o imie żenskie tak sie kłóci. Kiedy juz Nadia była na swiecie zaskoczył mnie, bo powiedział, że naprawde Igor mu sie podobało i gdyby był chłopiec, nie chciałby innego.
    Piszesz o charakterach. Widzisz, moj mąż chciał miec córke, bo sa grzeczne, nie sprawiają problemów itp. No to teraz ma-syna anioła i córeczke diablice. Jak tylko cos zbroi (czyli kilkanascie razy dziennie) odsyłam ja do taty, bo przeciez ona taka grzeczna.

Junior Member
    aniika_wrc

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-04-08 zobacz kalendarz
    Ja od początku mówiłam o moim maleństwie On każdy mi się pytał czy już wiem że to będzie chłopiec. Nie wiedziałam, tak czułam. W 16 t.c dowiedziałam się że intuicja mnie nie zawiodła no ale zobaczymy. Jeszcze Mikołaj ma czas (33 tydz), niektorzy mówią że nigdy nie można być pewnym do samego końca bo znają przypadki kiedy miał być chlopiec a rodziła sie jednak dziewczynka i odwrotnie. No ale ja co miesiąc, teraz nawet co 2 tyg widzę że moje maleństwo to On. Więc myślę że nic sie już nie zmieni

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    moja kolezanka (syn kilka miesiecy mlodszy od mojego) do konca ciazy czekala na dziewczynke. USG tak wskazywalo, ona tak czula. Pomalowala pokoj na rozowo. Po powrocie ze szpitala zrobila tam sobie sypialnie, a synek zamieszkal w ich bialych scianach.

Junior Member
    aniika_wrc

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-04-08 zobacz kalendarz
    No wlasnie dlatego pewnosc bedziemy miec jak sie urodzi. Cale szczescie scian niebieskich nie mamy. Pokoik pasuje i do chlopca i do dziewczynki

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    my mieszkalismy w wynajmowanym, w ciazy wprowadzilismy sie do M3, pokoj byl niebieski, Wiktor nie mial innego wyjscia

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Marzyłam o córce i nie przyjmowałam do wiadomości innej opcji. W ciąży nie chciałam znać płci, bo i tak byłam pewna, że to dziewczynka. I mam Gabrysię

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Marzyłam o córce i nie przyjmowałam do wiadomości innej opcji. W ciąży nie chciałam znać płci, bo i tak byłam pewna, że to dziewczynka. I mam Gabrysię
    ha ha, widać, że nie tylko wiesz, czego chcesz, ale jeszcze to dostajesz!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamaWika Zobacz posta
    ha ha, widać, że nie tylko wiesz, czego chcesz, ale jeszcze to dostajesz!
    Dokładnie tak było!
    Pamiętam, jak lekarz na USG już w szpitalu, przed porodem - gdy usłyszał, że ma mi nic nie mówić o płci, bo ja i tak wiem - prosił, żebym mu powiedziała, czego się spodziewam, bo on robi swoje prywatne badania, czy kobiety faktycznie mają intuicję.

Member
    Welinek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-10 zobacz kalendarz
    A mnie intuicja zawiodła - zarówno ja jak i cała rodzina obstawialiśmy, że będzie dziewczynka. Nawet wszelkie ciążowe mity i przepowiednie pasowały pod dziewczynkę i lekarz ginekolog też tak obstawił. Tymczasem na drugich badaniach prenatalnych i każdych kolejnych USG, pojawił się siusiak i hasła, że "z całą pewnością to chłopczyk". Mąż mówi, że dopiero po porodzie będzie całkiem pewien A mnie tam wszystko jedno jaka płeć dziecka, byle zdrowe było

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów