Ankieta: Czy kierujesz się w swoim życiu ekologią?

Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Nowoczesna równa się ekologiczna?

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Nowoczesna równa się ekologiczna?

Coraz bardziej w swoim życiu bierzemy pod uwagę ekologię - segregujemy śmieci, oszczędzamy energię itp. Ekologiczne może być także macierzyństwo. Czy uważacie, że nowoczesna mama powinna przy pielęgnacji dziecka brać pod uwagę także troskę o środowisko? Jak realnie wygląda to w życiu, czy jednak wygoda ( np. jednorazowe pieluszki) nie jest ważniejsza niż ekologiczne podejście ( i np. używanie wielorazowych pieluszek). Czy można być ekologiczną mamą, gdy się pierze w normalnych proszkach i używa pieluszek jednorazowych? Jakie ekologiczne zasady stosujecie w swoim życiu? Czy nowoczesna mama dba o środowisko? Podyskutujmy

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar sowa
    Mieszka w
    pińczów/kielce
    To chyba oczywiste ze nowocześnie oznacza ekologicznie, ale nie uważam ze macierzyństwo w stylu eko to musi oznaczać powrót do dawnych metod, które są niedzisiejsze niewygodne wydumane i wydziwianie, słowem segregowanie śmieci tak oszczędzanie prądu kupowanie w lumpeksach tak ale. Pranie w orzechach - nie, bez przesady
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 14-05-15 o 08:50

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Najważniejsze jest zachowanie równowagi i zdrowego rozsądku. Moim zdaniem, nie ma co sie wygłupiać i w ogóle rezygnować z pieluch jednorazowych, bo to grozi odparzeniami itd. Ale nie ma tez sensu zmieniać ich co 2 minuty, albo zwlekać z pożeganiem z pieluchą dla własnej wygody. Cywilizacja idzie naprzód i nie zatrzymamy jej. Z drugiej strony nic nas nie kosztuje segregowanie śmieci czy używanie materiałowych toreb na zakupy zamiast reklamówek, które rozkładają się w przyrodzie kilkaset lat. Warto o tym pamiętać. Ja segreguje śmieci, ale używałam pieluch jednorazowych, kupuje normalne proszki, ale staram się gasić światło w pustych pomieszczeniach i odłączam ładowarki, gdy nie są pod nie podpięte telefony. Szczepię dzieci, ale gdy są zaziębione, to najpierw sięgam po miód i sok z malin, a dopiero gdy trzeba - po antybiotyki.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Zależy, jak rozumiemy słowa "nowoczesna", a jak "ekologiczna". ) Ja mam wrażenie, że oba te pojęcia przeplatają się dziś ze sobą w wielu dziedzinach życia i ciężko być nowoczesną, nie będąc jednocześnie ekologiczną. Weźmy choćby takie nowoczesne pralki - nie ma już chyba takich, które nie są ekologiczne (oszczędzają energię i wodę, itp). A o ekologii mówi się i pisze tyle, że trzeba się mocno postarać, by nie wiedzieć, jaka jest ważna dla przyszłości naszych dzieci .

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, prądu, papieru, nieużywanie toreb foliowych - tak, jak najbardziej. Ale wielorazowe podpaski? Nie ma mowy! Wielorazowe pieluszki być może łatwiej zaakceptować - nie wiem, bo gdy miałam małe dziecko, jeszcze ich nie było.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Ja nie wiem, czy jestem nowoczesna, bo jak moja babcia robie przetwory dla dzieci, piekę domowe ciasta, staram sie karmic je zdrowo (choc batonik czy wizyta w fast foodzie raz na jakis czas tez im nie szkodzi). Gasimy swiatło, wylączamy router ładowarki, komputery, gdy nie sa uzywane. Nie mamy telewizora. Nim wyrzuce kartke, patrze, czy na odwrocie dzieci nie moga porysowac. Segregujemy smieci, z kartonow, butelek itp dzieciaki czesto same sobie robia zabawki. Nie uzywam nadmiaru chemii do sprzatania domu, zakrecamy wode po prysznicem, jak nie musze, nie biore samochodu, mąż w ogole przesiadł sie na rower. Ale uzywam jednorazowych pieluch, nie pakuje ich zwykle (choc nie zawsze) w woreczki, na zakupy tez najczesciej zabieram torbe wielorazowa, ale nie uwazam sie, ani za eko, ani za nowoczesna. Dla nas to normalne zachowania. Mialam wielorazowe pieluchy i podziekowalam im.

Member
    Rila

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-21 zobacz kalendarz
    Wydaje mi się, że nowoczesna to właśnie ekologiczna. Teraz to jest na czasie, każdy na to zwraca dużą uwagę

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    projectperfectmom

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-03-30 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Ekologiczna...lubie zdrową kuchnie, gotuje, nie kupuje gotowych dań, robię przetwory, eksperymentuje, unikam cukru, soli i mąki. Jako matka realizuje projekt perfekyjna mama dla swojego dziecka sama rozliczam sie z tego co robie, a nagrodą jest zdrowy uśmiech mojego dziecka. Zapraszam na mojego bloga, ciekawe przepisy, pomysly na to jak spedzać aktywnie czas z dzieckie ,

http://projectperfectmom.bloog.pl/

Dla mnie nowoczesna, to nie zawsze ekologiczna. Z pierwszym epitetem kojarzy mi się raczej kobieta wyzwolona, a taka rzadko kiedy decyduje się na macierzyństwo.

Według mnie nowoczesna w ogóle nie oznacza to samo co ekologiczna. Pewnie, że te cechy jakoś tam się ze sobą łączą, a już na pewno nie kolidują, ale tak jak już ktoś wcześniej napisał. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Bardziej bym się zastanowiła nad postawieniem znaku równości pomiędzy cechami ekologiczna a modna, bo w ostatnim czasie ekologia jest po prostu modna.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów