Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Szkoła rodzenia w skrócie

Senior Member
    Paula

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-12 zobacz kalendarz

Szkoła rodzenia w skrócie

Cześć mamuśki
    Nie wszystkie z nas mają lub miały możliwość skorzystania ze szkoły rodzenia. Ja niestety takiej możliwości nie miałam, dlatego zgłaszam się z Prośbą do tych mam które uczęszczały, aby wpisywały tu różne ciekawostki których się tam dowiedziały

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    To może ja zacznę
    Ostatnio mieliśmy temat porodu naturalnego i cesarki. Położna poinformowała nas, że największy ból jest gdy szyjka rozwiera się do 3-5cm. Później już ten ból jest dużo słabszy i jeśli przeżyjemy te pierwsze centymetry to nie ma potrzeby brać znieczulenia bo ból będzie tylko słabszy Mam taką nadzieję
    U mnie powyżej 5cm wysyłają kobietę pod prysznic i mówiła, że dziewczyny po takim masażu wodnym mają bardzo szybko pełne rozwarcie i idą od razu na łóżko porodowe

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar meg
    Mieszka w
    Bath, Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-13 zobacz kalendarz
    świetny temat ! ja też nie miałam okazji uczęszczać do szkoły rodzenia i chętnie bym się dowiedziała czegoś ciekawego
    "Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje!"

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Ja tez jestem za

Senior Member Awatar asiek80
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2011
    myślę, że to super propozycja. Kiedy zacznę chodzić (chyba w czerwcu - bo na razie przenoszą oddział do nowego szpitala) to napiszę o ciekawostkach, które usłyszę. Póki co bazuję na różnych filmikach na youtube ze szkół rodzenia

Senior Member Awatar Paulinusia
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Urodziłam 8 lipca 2011 r.
    Warto do szpitala wziąć sobie czopki glicerynowe. Po porodzie problem jest z oddaniem stolca,a to pomaga. no i jest bezpieczne. Można je kupić w aptece bez recepty. No i po porodzie fizjologicznym ciężko się robi siusiu, bo wszystko piecze więc albo na wc z butelką wody i sobie polewamy i próbujemy się załatwić, albo pod prysznicem - ciepły jest podobno lepszy

To tyle co zapamiętałam na tą chwilę

Senior Member Awatar Paulinusia
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Urodziłam 8 lipca 2011 r.
    aaa.... I do szpitala od razu gdy nam wody odejdą. Nie czekamy!!! Bardzo dużo kobiet czeka niestety. A jak coś się dzieje, coś nas martwi to nawet można na oddział zadzwonić i ZAWSZE nam pomogą lub chociaż powiedzą co mamy robić.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Paulinusia, dokładnie o tej wodzie nam mówiła położna I jeszcze, żeby sobie tantum rosa kupić i przepłukiwać się po każdym skorzystaniu z wc, zwłaszcza jeśli krocze było nacięte.
    A co do tych wód, to powiedziała, że pod żadnym pozorem nie myć się, kąpać przed wyjazdem jeśli wody odejdą, tylko torbę pod pachę i piorunem do szpitala. I tak w szpitalu przed porodem będą kazali się wykąpać lub umyć. Po za tym nie wolno broń Boże czekać, aż przyjdą skurcze po odejściu wód. Jedynie co można się nabawić to zakażenia wód płodowych.
    Jeśli chodzi o same skurcze to najlepiej przyjechać kiedy ma się skurcze co 5 min., nie ważne ile czasu trwają. Bo może się okazać, że już jest bardzo duże rozwarcie (zwłaszcza u pierworódek) i poród bardzo szybko przebiegnie
    A jeśli zacznie się krwawić to nie czekać na męża aż po nas przyjedzie tylko wysłać go prosto do szpitala a samemu dzwonić po karetkę. Krwawienie może być spowodowane odklejaniem się łożyska lub łożyskiem przodującym a to wymaga pilnej interwencji

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    I przypomniały mi się słowa położnej, że to czy poród przebiegnie w miarę szybko, sprawnie i w miłej atmosferze, zależy głównie od nas. Bo najbardziej cierpliwa i uczynna położna nic nie zdziała sama, jeśli rodząca nie będzie chciała z nią współpracować
    Mówiła też, że niedawno przyszła para na poród rodzinny. Do szkoły rodzenia nie chodzili, nic na temat porodu jak się okazało nie czytali i tatuś się zdziwił, że poród to trwa nawet kilkanaście godzin. Bo on myślał, że to będzie jak na filmach, kilka minut, przemy i po krzyku

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    Matko! Ile informacji! Szczególnie przydała się ta o wodach, żeby nie podmywać się, bo ja pierwsze co bym zrobiła to pod prysznic i czekać na męża aż przyjedzie...

A wiecie coś o paznokciach? Tzn. trzeba zmyć lakier (może być chyba bezbarwny?), żeby lekarz mógł kontrolować mikro krążenie. Ale np. u stóp mogę mieć pomalowane? Nie mogę się rozstać z kolorem a w ostatniej chwili pewnie nie zmyję. Chyba, że trzeba to zrobię to i zaraz

Newsletter Mjakmama24.pl