Ankieta: Po jakim czasie od porodu zaczęły wypadać Ci włosy?

Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wypadanie włosów

Member Awatar kfiatuszek
    Mieszka w
    ...
    O mnie
    marzec 2011

Wypadanie włosów

Czy Wam tez tak bardzo wypadają włosy w ciąży? mi od 6 miesiąca zaczęło dużo więcej wypadać, a teraz (początek 8) to jest jakaś masakra, po umyciu i przeczesaniu włosów ze szczotki wyciągam garść włosów i tak jest za każdym czesaniem....
    czym to jest spowodowane? mozna temu jakos zapobiec?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Mnie wypadają włosy, ale podejrzewam, że jest to spowodowane ciągłym ich prostowaniem. Ponieważ jestem z buzi drobną osóbką, zarówno sobie jak i mężowi nie podobam się w swoich puszących się włosach, które za nic w świecie nie dają się ułożyć. Sposobem dla mnie jak dotąd jedynym jest prostowanie, ewentualnie spięcie włosów w kucyk.

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    mi też wypadały masakrycznie, dlatego dość mocno je obcięłam i jakoś się wzmocniły mam ich teraz sporo mniej na szczotce po czesaniu

Senior Member
    LuKo

O mnie
    31.03.2011
    Mi tez sie wydaje, ze zaczelo mi wiecej wlosow wypadac. Chociaz ostatnio moja fryzjerka stwierdzila, ze to nie mozliwe, bo wlosow mam wiecej niz dwa miesiace temu

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Kfiatuszek, powiedz o tym lekarzowi - w ciąży włosów raczej przybywa, co jest związane ze zmianą cyklu ich wzrastania (pisaliśmy o tym kilka razy). Nadmierne wypadanie może świadczyć o tym, że brakuje Ci jakichś składników odzywczych (choć oczywiście nie musi, przyczyny bywają różne). Lekarzowi jednak warto o tym powiedzieć, może coś sensownego poradzi. Fryzjerka, która wypowiadała nam się w tekście na temat ciążowych problemów z włosami, radziła by w takim przypadku wcierać w skórę głowy podgrzany olej rycynowy, zostawić na kilka godzin albo na całą noc, a potem umyć włosy. Z ciekawości wypróbowałam ten zabieg - nie wiem, jakie są efekty, bo trzeba go robić systematycznie, by w ogóle coś zauważyć, ale włosy myje się po nim dość ciężko Tym niemniej może warto go robić, bo przecież po porodzie włosy również wypadają (tak zwane łysienie poporodowe).

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Żelazo!!!! Ja już wiem że to żelazo ;D Miałam przeciez ten sam problem. Mój lekarz prowadzący nie zauważył zbyt małego współczynnika. Natomiast położna w szpitalu była mocno zaskoczona, że nikt nie kazał mi go łykać. W tej chwili żrem jak małpa kit. Oprócz moich włosów - małej ropieje jedno oko od urodzenia. I to ta sama przyczyna. Żelazo jest bezpiecznym pierwiastkiem więc nie zaszkodzisz. A konsultacja z lekarzem swoją trasą. Natomiast ja bym nie czekała z łykaniem.

Senior Member Awatar milunia28
    Mieszka w
    opolskie
    O mnie
    Lena Anna 11.03.2011
    Tak Asiu,to może mieć duży wpływ.Z własnego doświadczenia proponuję naturalne metody radzenia sobie z wypadaniem włosów. Spróbujcie wzbogacić swoje posiłki o produkty zawierające duże ilości witaminy E,cynku i innych minerałów. Nie męczcie w tym czasie włosów zabiegami chemicznymi,gdy są one osłabione wypadaniem.Zmiana uczesania ,bądz skrócenie włosów też przynosi efekty

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Asiawaw, co do oczka - z wlasnego doswiadczenia Ci poradze; jesli ropienie nie ustanie, skonsultujcie sie z okulistą dziecięcym, bo to moze byc niedrozny kanalik. Moja corka tak miala, trafilam na jakiegos kiepskiego lekarza, ktory zamiast udroznic kanalik pakował w nią kolejne krople do oczu z antybiotykiem. Po kroplach bylo lepiej przez dwa dni, potem zabawa zaczynała się od nowa. Chodzilismy z nią do okulisty prywatnie (nie był to okulista dziecięcy), poszło na to kupę pieniędzy. Po dziewięciu miesiącach okazało się, że zamiast męczyć dziecko i siebie można było udrożnić kanalik zabiegowo, co trwa kilka minut i jest bezbolesne. Tylko nikt nam tego nie powiedział. Alternatywą jest jeszcze masaż kącika oka, ale to tez dobry okulista dziecięcy musi pokazać, co i jak.

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Dzięki - będę czujna Jutro mam położną to zobaczę co mi powie. Na razie myję solą fizjologiczną. Jak nie minie to pójdziemy do okulisty

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    ASIAWAW ma rację, łysienie może być spowodowane anemią ciążową, której przyczyną często jest brak żelaza, ale najpierw należało by zrobić badanie krwi, bo wiele kobiet źle znosi przyjmowanie preparatów żelaza. ja po tardyferolu miałam okropną zgagę i często wymiotowałam.
    KFIATUSZKU - radzę skonsultować się z lekarzem, bo nasilone wypadanie włosów w ciąży raczej nie jest normalne, a tzw.łysienie poporodowe rozpoczyna się najczęściej w 4-6 miesiącu po porodzie.

Newsletter Mjakmama24.pl