Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Bezkofeinowa kawa w ciąży

Senior Member
    IlonaPl

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-10-13 zobacz kalendarz

Bezkofeinowa kawa w ciąży

Dziewczyny!
    Na początku ciąży nie mogłam znieść nawet zapachu kawy, około 18 tyg? (strzelam, że w tych okolicach) nie mogłam znieść braku zapachu kawy i jej smaku Znalazłam bezkofeinową Mildano. Właśnie ją sobie popijam (zrobioną w kafieterce) i się zastanawiam czy aby na pewno można? Ma zawartość kofeiny do 0,1 % (tzn? na ile gram? nie wiem) i odnoszę wrażenie, jakby po niej mi serducho przyśpieszyło i dzidzia była bardziej ruchliwa. Albo sama sobie wmówiłam te objawy. Zbożowej nie mam ochoty pić, już mi bokami wychodzi. Choć, jak zrobiłam zbożową z mlekiem sojowym, a la cappucino czy latte czy inne wynalazki, to była dobra, ale ile można? No i trzeba pamiętać, ze kofeina jest też w herbacie, czekoladzie, kakao... Jak myślicie, jak z tą bezkofeinową kawką?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Normalne kawę też można w ciąży pić, ale z umiarem. Całkowity zakaz picia kawy mają te ciężarne, które mają podwyższone ciśnienie.
    A taką bezkofeinową można spokojnie pić.

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Póki chodziłam do pracy, to codziennie wypijałam małą filiżankę. Bez tego bym nie dała rady pracować, pierwsze miesiące byłam senna na maksa. Jak wylądowałam w domu na zwolnieniu, to odstawiłam kawę, wypijałam mniej więcej raz w tygodniu, czasem co dwa tygodnie, zwykle przed wizytą u ginekologa, żeby go nie straszyć moim niskim ciśnieniem Po kawie miałam do przyjęcia - 110/60. Czasem zdarzało się nawet niższe i pielęgniarka radziła przyjść po kawie, a ja jej mówiłam, że to jest właśnie moje ciśnienie po kawce
    Czytałam w kilku książkach o ciąży, że kofeina jest do przyjęcia, ale w niewielkich ilościach, na małą filiżankę można sobie pozwolić. Oczywiście pod warunkiem, jak pisała Pandora, że nie jesteś wysokociśnieniowcem.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    bezkofeinowa kawa to tak jak mleko bez tłuszczu czyli produkt bez sensu

Senior Member
    IlonaPl

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Mama899 Zobacz posta
    bezkofeinowa kawa to tak jak mleko bez tłuszczu czyli produkt bez sensu
    Nie pijam mleka, więc nie wiem. Ale nie uważam, ze kawa bezkofeinowa jest bez sensu. Jest jej aromat, smak czyli to, za czym tęsknie. Nie piję kawy ze względu na zawartość kofeiny.
    A ciśnieniowcem nie jestem, wręcz bym powiedziała, że przy ciąży trochę mam niższe, ale niewiele. Czyli tak trochę mi nie zaszkodzi. Ale boję się, że kofeina, która się skumuluje w moim organizmie będzie za duża. Tzn ta bezkofeinowa kawa, która jednak coś tam kofeiny ma, ten 0,1 %, czekolada, kakao, herbata, napój słodki gazowany w czerwonej puszce (ale to, to moze ze dwa razy piłam). No w sumie tak teraz myślę, no i nie nadużywam tamtych produktów, więc mogę śmiało pić kawkę. Dla smaku, nie kofeiny...

Junior Member
    Kubiks

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-05-12 zobacz kalendarz
    Faktycznie nie można przesadzić z kawą w okresie ciąży, ale jeśli wypijesz jedną dziennie, to nic się nie stanie. Chyba, ze jak już ktoś wspomniał wyżej masz podwyższone ciśnienie to wtedy faktycznie kawa jest zakazana. Wiem o co ci się rozchodzi, sama kiedy byłam w ciąży na początku odstawiłam kawę i przeszłam na bezkofeinową, bo tak słyszałam, że zwykła szkodzi. Ale nie mogłam znieść smaku i zapachu bezkofeinowej. I na jednej z wizyt zapytałam się ginekologa jak to właściwie jest. I powiedziała mi, że w moim przypadku mogę wypić sobie jedną kawę dziennie. Bo wiadomo ciężko jest się nagle przestawić. Zwłaszcza ja miałam problem, bo można powiedzieć, ze jestem kawoholiczką. I jedna dziennie na początku to była udręka, ale czego się nie robi dla dziecka.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 19-01-16 o 12:03
    Carpe diem.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ZielonaMysz Zobacz posta
    Póki chodziłam do pracy, to codziennie wypijałam małą filiżankę. Bez tego bym nie dała rady pracować, pierwsze miesiące byłam senna na maksa. Jak wylądowałam w domu na zwolnieniu, to odstawiłam kawę, wypijałam mniej więcej raz w tygodniu, czasem co dwa tygodnie, zwykle przed wizytą u ginekologa, żeby go nie straszyć moim niskim ciśnieniem Po kawie miałam do przyjęcia - 110/60. Czasem zdarzało się nawet niższe i pielęgniarka radziła przyjść po kawie, a ja jej mówiłam, że to jest właśnie moje ciśnienie po kawce
    Czytałam w kilku książkach o ciąży, że kofeina jest do przyjęcia, ale w niewielkich ilościach, na małą filiżankę można sobie pozwolić. Oczywiście pod warunkiem, jak pisała Pandora, że nie jesteś wysokociśnieniowcem.
    Nawet na dwie małe filiżanki można sobie pozwolić. Moja gin tez mi radziła wypicie kawy rano, mam z natury niskie ciśnienie, a w ciąży jeszcze mi spadło.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    I ja również będąc w ciąży pozwalałam sobie na normalną kawkę raz na jakiś czas. Zazwyczaj wtedy, gdy czułam się senna i bolała mnie głowa - to u mnie oznaka niskiego ciśnienia. Chociaż zdarzało mi się pić kawkę "dla towarzystwa".
    Ogólnie w ciąży, jeśli nie ma jakichś medycznych przeciwwskazań, to właściwie wszystko jest dozwolone. W rozsądnych ilościach i z umiarem, oczywiście. Wyjątek stanowi alkohol, papierosy, wiele leków i narkotyki - te są zupełnie zakazane zarówno w czasie ciąży jak i karmienia piersią. Ale to "oczywista oczywistość" - a przynajmniej taką mam nadzieję...

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Ilona, jeśli boisz się przedawkować kofeinę, to po prostu wybierz sobie coś z tych produktów. Np. jak wypijesz kawę, to nie pij już coli czy czarnej herbaty. Ja się bardzo polubiłam z owocowymi herbatkami. Jest taki wybór smaków, że nie sposób się nimi znudzić. Do tej pory bardzo je lubię.
    A w czekoladzie ile może być tej kofeiny? Bez przesady, przecież nie zjadasz jej kilogramami.
    Nie zjadasz, prawda?

Senior Member
    IlonaPl

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez ZielonaMysz Zobacz posta
    Bez przesady, przecież nie zjadasz jej kilogramami.
    Nie zjadasz, prawda?
    No właśnie, przez ciąże to można wiele jej zjeść Wcześniej nie jadłam. W sumie dużo nie. Ale jak już zjem, to raczej taką 70% kakao, więc jest więcej kofeiny, dużo używam kakao naturalnego, gdzie też jest kofeina. No to na jedną tą bezkofeinową mogę sobie pozwolić, ale właśnie herbatę ograniczę, bo jej dużo piłam. Owocowych też zawsze dużo piłam, ale teraz mi nie podchodzą, z płynów do woda i kompoty (poza wspomnianymi używkami).

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów