Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Pomocy! uporczywy kaszel...

Junior Member
    Brzusio

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-07-02 zobacz kalendarz

Pomocy! uporczywy kaszel...

Witajcie, od miesiąca męczę się z kaszlem. bylam u 4lekarzy w tym rodzinny,ginekolog laryngolog, wszystko co od nich dostalam nie działa. płukanki, tabletki do ssania, syropy na kaszel czy antybiotyki. Kaszel ten objawia sie napadami tak duszacymi, ze nieraz robi sie ciemno przed oczami iż nie idzie złapać oddechu i prowadzi do wymiotow odkrztuszanej wydzieliny,(nie jest to astma) ktorej lekarze nie slysza na płucach i nie widza w gardle. Każdy lekarz ktory mnie ogląda mówi ze płuca i gardło mam czyste. Od tego kaszlu wytrzęsiony już moj brzuch i żebra są nie do dotkniecia, okropnie bolą. (
    Czy ktoraś z was nie spotkala sie w ciązy z takim kaszlem? Czym to leczyc? juz nie mam siły. nerwowo tez wysiadam boje sie o malenstwo i powoli brakuje mi sił by walczyc z bolącymi miesniami.. prosze pomozcie..

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    A robiłaś badanie kału na pasożyty? Gdy wylęgają się pasożyty - lamblie bodajże, ale nie jestem tego pewna - pojawiają się napady kaszlu.

A może jesteś na coś uczulona i alergia objawia się właśnie tak (nawet jeśli przed ciążą nie miałaś alergii, może się ona teraz pojawić).

Kaszel może być też objawem problemów z tarczycą - wtedy konieczne jest oznaczenie poziomu hormonów.

Poza tym - czy miałaś badane oskrzela?
    I badania w kierunku astmy?

Diagnozowanie kaszlu jest długie i uciążliwe, ale ja bym nie odpuszczała. Nie ma też sensu łykać niczego bez poznania dokładnej przyczyny - żadnego syropu, tabletek itp. Męcz lekarza o skierowania na badania i działaj

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Bardzo prawdopodobne, że to alergia. Jeszcze teraz pylą brzozy. To bardzo silny alergen. Oprócz tego pyłki traw itd.
    Duszący suchy kaszel może być objawem uczulenia.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Krztusiec? Niestey zdarza sie mimo szczepień. I jest meczący duszący.

Junior Member
    Brzusio

O mnie
    Astmy nie mam, uczulona nigdy na nic nie bylam, ale dostaje leki odczulajace czy jak to sie nazywa za duzo to to nie daje.. Hormony mam wporzadku tym bardziej tarczyce, na krztusiec nie wiem czy bylam szczepiona. na jakie badania mam prosic lekarza o skierowanie?..

Junior Member
    Brzusio

O mnie
    ale alergie mogą objawiac sie samym duszacym kaszlem z wydzielina?? nie mam kataru, nie zalega mi nic na zatokach, nie boli mnie glowa, nie zdazaja sie zawroty ani nic w kierunku alergi..

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jesteś w 100% pewna, że nie masz astmy? Alergie łączą się z astmą. My możemy Ci jedynie zasugerować jednak ja sama lekarzem nie jestem. Alergie można nabyć w każdym wieku, niekoniecznie w dzieciństwie. Ja np. w obu ciążach miałam katar, alergiczny, przyszedł nagle, trochę trwał i minął od tak po prostu. Czy sam kaszel może być przyczyną alergii? Na to pytanie powinien odpowiedzieć Ci lekarz. Organizm reaguje kaszlem obronnie...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Brzusio

O mnie
    Rozumiem.. nie mialam nigdy astmy i bylam pod nią badana ale dawno nawet bardzo dawno temu, ale moj lekarz napewno by rozpoznal kaszel astmatyczny.. szkoda tylko ze ci wsyscy lekarze u ktorych bylam twierdza ze to pozostalosci po przeziebieniu.. tyle ze przy kaszlu z "pozostalosci" watpie by az tak wszystko bolało by trwał juz 3tygodnie i powodował wymioty..nie wiem juz gdzie mam z tym iść...

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    A może masz jeszcze wydzielinę, która nie wypływa przez nos tylko gardłem. Stąd kaszel. Jedno moje dziecko tak miało. Nie wiedzieliśmy skąd kaszel skoro nie była tak naprawdę chora. Po odpowiednich kropelkach do nosa, porządnym oczyszczeniu noska i kąpieli w soli borowej przeszło jak ręką odjął.

Member
    białaczekolada

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-08 zobacz kalendarz
    moja córka też ma często takie infekcje, niby zdrowa a kaszle okropnie. A jak mi raz otworzyła buzię i zobaczyłam co ona ma z tyłu na ściance gardła to aż zamarłam...Zółta paskudna katarowa wydzielina, nie ma się co dziwić, że dziecko kaszle. Dostaje wtedy na kaszel http://fluimucil.pl/ i na katar krople bądź inhalacje i przechodzi w 2-3 dni zupełnie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów