Strona 1 z 2239
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22381

Ciąża obumarła- łyżeczkowanie a następna ciąża

Unhappy Ciąża obumarła- łyżeczkowanie a następna ciąża

CZEŚĆ DZIEWCZYNY!
    JESTEM TU NOWA, JAK SIĘ DOMYŚLACIE DOŁĄCZYŁAM TU NIE BEZ POWODU...
    BYŁAM W CIĄŻY W 12 TYGODNIU POSZŁAM DO LEKARZA NA WIZYTĘ KONTROLNĄ I OKAZAŁO SIĘ ŻE MOJEMU SKARBOWI PRZESTAŁO BIĆ SERDUSZKO NAJPRAWDOPODOBNIEJ W 9 TYGODNIU
    MIAŁAM PRZEPROWADZONY ZABIEG ŁYZECZKOWANIE...
    JESTEM TRZY MIESIĄCE PO ZABIEGU I DOSTALIŚMY POZWOLENIE MOŻEMY ZNOWU ZACZĄĆ SIĘ STARAĆ...
    DLATEGO MAM DO WAS PARĘ PYTAŃ:
    DZIEWCZYNY KTÓRE PRZESZŁY TEN ZABIEG PO JAKIM CZASIE SIĘ STARAŁYŚCIE?
    CZY MIAŁYŚCIE PROBLEM Z NASTĘPNĄ CIĄŻĄ?
    JAKIE BADANIA ROBIŁYŚCIE PRZED CIĄŻĄ?
    CZY PO ZABIEGU BEZ PROBLEMÓW ROZPOZNAWAŁYŚCIE DNI PŁODNE?
    PRZEPRASZAM ŻE TAKIE PYTANIA ZADAJĘ ALE ZROZUMCIE JESTEM BARDZO SKOŁOWANA NIE WIEM CO MAM ROBIĆ CZY STARAĆ SIE O DZIDZIUSIA CZY JESZCZE POCZEKAĆ
    CZEKAM NA ODPOWIEDZ KOCHANIE

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    współczuję i życzę powodzenia w staraniu się o dziecko no i zdrowia!

Senior Member Awatar bezogonka
    Mieszka w
    Bolesławiec
    O mnie
    Moja Kluseczka urodziła się 21.02.2012
    Madziula:)rozumiem co przeszłaś,bo ja też straciłam Dziecko ale w 9 tyg:(też miałam łyżeczkowanie.W następną ciążę zaszłam równo 4 miesiące po poronieniu,nie miałam żadnych problemów na początku tylko pod koniec ciąży groził mi poród przedwczesny w 33 tyg ale raczej z powodu mojej aktywności;)urodziłam zdrową córeczkę w 38 tyg:)po łyżeczkowaniu miałam tylko badanie histopatologiczne ale to chyba standard przy tego typu zabiegach:( a przed drugą ciążą nie robiłam żadnych badań,poprostu wszystko potoczyło się szybko;) a teraz 3 raz jestem w ciąży i czekam na moją Dzidzię:)Nie poddawaj się wszystko będzie dobrze,ważne jest pozytywne nastawienie no i ja bym za długo na Twoim miejscu nie czekała;)no ale to moje zdanie,pozdrawiam i życzę POWODZENIA!!!!

Senior Member Awatar 89konstancja
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-15 zobacz kalendarz
    Po poronieniu jest jakiś czas do odczekania przed następną ciążą a powiedzcie mi, czy jak w tym okresie dojdzie do "wpadki"? ma to jakiś wpływ na dziecko albo matkę? bo moja siostra też niedawno poroniła i zastanawiałyśmy się a na wizycie nie zapytała swojej lekarki;/

Senior Member Awatar bezogonka
    Mieszka w
    Bolesławiec
    O mnie
    Moja Kluseczka urodziła się 21.02.2012
    myślę że organizm może jeszcze się nie zregenerowaćale 3 miesiące to czas kiedy pojawia się miesiączka i owulacja.Mi lekarz powiedział żebym za długo nie czekała więc działałam

Senior Member Awatar 89konstancja
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-15 zobacz kalendarz
    Bo tak mi jest żal siostry, miałyśmy razem chodzić w ciąży, no ale niestety się nie udało a widzę, że już bardzo chciała by się znowu zacząć starania

Junior Member
    nita

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-29 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny
    Pisze do wam bo może będziecie miały w moim poście wsparcie

miałam zabieg łyżeczkowania w styczniu i dwa tygodnie po nim , jeszcze przed pierwszą miesiączką zaszłam w ciąże,
    czyli wiadomo ryzyko jak nie wiem ,
    dotarłam szczęśliwie do 33 tygodnia , rodzę 29pażdziernika

także jak widać nie ma reguły ile należy odczekac

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Żaba99
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-11 zobacz kalendarz
    Moja szwagierka też miała łyżeczkowanie w 9 tygodniu ciąży, był pęcherzyk, ale pusty w środku My miałyśmy razem chodzić w ciąży i razem rodzić, bo różnica w naszych terminach porodu wynosiła 1 dzień. Lekarz kazał im 3 miesiące odczekać.

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez madziula39432 Zobacz posta
    CZEŚĆ DZIEWCZYNY!
    JESTEM TU NOWA, JAK SIĘ DOMYŚLACIE DOŁĄCZYŁAM TU NIE BEZ POWODU...
    Współczuję.
    Ostatnio w poczekalni u lekarza zgadałyśmy się z innymi ciężarówkami i jedną już-mamą. Na nas cztery trzy były po wcześniejszym poronieniu.
    To takie częste, kiedyś nie zdawałam sobie z tego sprawy
    DZIEWCZYNY KTÓRE PRZESZŁY TEN ZABIEG PO JAKIM CZASIE SIĘ STARAŁYŚCIE?
    Zaczeliśmy starania po 3-4 cyklach, kiedy miesiączka już się ładnie unormowała. Psychicznie też czułam się gotowa.
    Początkowo na luzie, i nie w każdym miesiącu.

CZY MIAŁYŚCIE PROBLEM Z NASTĘPNĄ CIĄŻĄ?
    W zasadzie nie, chociaż starania były stresujące. W każdym miesiącu, kiedy się nie udało, martwiłam się, że jest ze mną coś nie tak.
    W końcu znalazłam dobrego lekarza, zrobił mi USG, monitoring cyklu, uspokoił mnie i już poszłoooo
    Zaszłam w ciążę dokładnie w dniu rocznicy straty pierwszego dziecka.

JAKIE BADANIA ROBIŁYŚCIE PRZED CIĄŻĄ?
    Planowałam... ale w końcu nie zrobiłam. Nie było takiej potrzeby. Wszystko wskazywało, że nie było konkretnej przyczyny.
    Ograniczyłam się do "oceny narządu rodnego" i USG. To mnie uspokoiło.

CZY PO ZABIEGU BEZ PROBLEMÓW ROZPOZNAWAŁYŚCIE DNI PŁODNE?
    Na początku oczywiście nie. Potem też z problemami, dopiero testy owulacyjne cyfrowe wykazały owulacje, i monitoring na USG to potwierdził.

PRZEPRASZAM ŻE TAKIE PYTANIA ZADAJĘ ALE ZROZUMCIE JESTEM BARDZO SKOŁOWANA NIE WIEM CO MAM ROBIĆ CZY STARAĆ SIE O DZIDZIUSIA CZY JESZCZE POCZEKAĆ
    Jeśli masz od lekarza zielone światło, czyli zrobił badania i wszystko ładnie się zagoiło, szyjka jest ok. Jeśli cykle masz już unormowane. I przede wszystkim - jeśli czujesz się na siłach, to oczywiście, zacznijcie starania. Hormony są teraz waszym sprzymierzeńcem.

Cytat Zamieszczone przez 89konstancja Zobacz posta
    Po poronieniu jest jakiś czas do odczekania przed następną ciążą a powiedzcie mi, czy jak w tym okresie dojdzie do "wpadki"? ma to jakiś wpływ na dziecko albo matkę? bo moja siostra też niedawno poroniła i zastanawiałyśmy się a na wizycie nie zapytała swojej lekarki
    Bo tak mi jest żal siostry, miałyśmy razem chodzić w ciąży, no ale niestety się nie udało a widzę, że już bardzo chciała by się znowu zacząć starania
    Lekarze radzą odczekać 3 miesiące "dla zdrowia" (macica musi się zregenerować), i 6 miesięcy "dla psychiki"
    Ale wiadomo, psychika to kwestia indywidualna, jedna i po roku nie jest gotowa, inna chce teraz-zaraz-już.

Za to w kwestii tych trzech miesięcy nie warto rzeczy przyspieszać. Owszem, są przypadki, że kobieta jeśli się nie pilnuje zachodzi w ciążę od razu (hormony sprawiają, że wtedy najłatwiej o poczęcie), i czasem taką ciążę donosi, ale statystyki są nieubłagane, większość zbyt szybkich ciąż kończy się ponownym poronieniem.
    Ja nie ryzykowałam, odczekałam 3-4 pełne cykle. Myślę, że to ważne.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Kochane dziękuję wam bardzo
    staramy się o dzidziusia ale nie potrafię teraz poznać kiedy u mnie jest owulacja
    robiłam testy owulacyjne i przez 4 dni pojawiała się druga kreska więc w te dni bardziej się staraliśmy ale niestety rezultatów nie widać. Bardzo bym teraz chciała mieć dziecko bo jestem jeszcze na l4 w tym miesiącu jak się nam nie uda to będę musiała wrócić do pracy i z dzidziusiem będę musiała jeszce poczekać
    wiec jestem bardzo zaciekawiona co wy robiłyście żeby zajść w ciążę??

Newsletter Mjakmama24.pl